Jak poprawic sygnal i predkosc internetu LTE

Obecnie Internet LTE w Polsce staje się coraz bardziej popularny. Poszczególne sieci komórkowe prześcigają się, oferując atrakcyjne ceny i warunki umowy na szybki internet. Niestety, w naszym kraju nie w każdym miejscu zasięg sygnału jest wystarczający. Z tego powodu, mimo że płacimy za teoretycznie wysokie prędkości możliwe do osiągnięcia, w praktyce nasz internet działa wolno. Na szczęście, istnieją sposób, by poprawić sygnał i prędkość internetu LTE.

Jak zwiększyć prędkość internetu LTE

Jeżeli chcemy cieszyć się szybszym internetem LTE w naszym domu, najlepszym rozwiązaniem, by to osiągnąć, będzie montaż anteny internetowej. Należy przy tym jednak pamiętać, że ta opcja możliwa jest jedynie w przypadku, gdy modem, który posiadamy, wyposażony jest w wyjście na antenę zewnętrzną. Anteny dostępne na polskim rynku możemy podzielić przede wszystkim na anteny kierunkowe (przydatne, gdy sygnał dobiega przede wszystkim z jednej strony) i anteny bezkierunkowe (gdy sygnał dobiega z dwóch lub większej ilości nadajników).

Montaż anten LTE – zaufaj profesjonalistom!

W sytuacji, gdy chcemy poprawić jakość sygnału LTE, montując antenę, najlepszym rozwiązaniem będzie powierzenie tego zadania profesjonalnej firmie, która pomoże nam wybrać urządzenie o odpowiednich parametrach, podłączyć je i skonfigurować. Teoretycznie możemy również samodzielnie zakupić antenę, na przykład w sklepie internetowym, jednak w ten sposób znacznie wzrasta ryzyko, że nie będziemy potrafili wybrać odpowiedniego modelu i właściwie go podłączyć. Najważniejszym parametrem bez wątpienia jest kompatybilność anteny z modemem, który posiadamy. Bardzo ważnym aspektem, jest również „zysk” wyrażany w dBI. Jest to wartość, która wyraża, o ile poprawi się jakość sygnału po zastosowaniu danego modelu. Nie należy kupować anten o dBI mniejszym niż 8-10.

Jeżeli Twój Internet LTE działa wolno, warto rozważyć wzmocnienie sygnału poprzez montaż anteny internetowej. Powierz to zadanie profesjonalistom, aby uzyskać możliwie jak najlepsze rezultaty i przyspieszyć działanie sieci.